100_5009 (Large).JPG
Bystřicka, okres Vsetín.

Bystřička, okres Vsetín

Obec Růžďka leží 6,5 km severně od Vsetína ve Vsetínských vrších, v hlubokém údolí Růždeckého potoka. Nadmořská výška obce je 376 m. Nejvyšší místo katastru obce leží na kopci Dušná v nadmořské výšce 738 m. Katastr obce má 1855 ha, počet obyvatel kolem 900, počet čísel popisných 365. Část pasekářských usedlostí, z nichž dnes některé slouží rekreačním účelům, je rozptýlena na samotách. 

Podrobnější informace o obci Růžďka naleznete na jejich webových stránkách, které jsou umístěny zde:

Růžďka - mapa.jpg
Znak Růžďka.png
Vlajka Růžďky.png
Růždka.jpg
Růžďka 1.jpg
TURISTIKA, SPORT

Turistické vycházky po okolí s výhledy na Slezské Beskydy, Radhošť, Vizovické a Hostýnské vrchy. Je možné navázat na turistické cesty ze Vsetína přes Dušnou na přehradní nádrž Bystřičku, na Cáb a dále po Vsetínských vrších. Terén je vhodný pro běžky a v letním období ideální pro cykloturistiku. (regionální cykloturistické a turistické trasy Vsetínsko)

Mototuristické trasy: hustá síť komunikací, často dostupujících hřebenových poloh, vytváří dobré podmínky pro seznámení s nejkrásnějšími místy Valašska, dovoluje potěšit se přírodou a poznat tradice valašské kultury včetně lidové architektury.

Horolezecké útvary: skalní stěny v úbočí vrchu Klenova a Štípy, převýšení 20m, v současnosti značně porostlé mechy. Z hlediska ochrany přírody není lezení omezeno.

Vodní turistika: dostupná je Vsetínská Bečva (Horní) - včetně Bystřičky - vzdálenost 6km od obce. Každoroční vodácké akce otevírání Bečvy brzy na jaře, Plavba osvobození začátkem května, Vodácké dny na Bystřičce

Lyžařský vlek: místní část Holešov, provozní doba 8,30 - 15,30 délka 200m, přev. 60m trať těžká, neupravováno. (viz Penzion Dušná)
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky
Opište prosím kontrolní kód "7523"

Když trávíte dovolenou v ČR, kde nejraději?

V kempu u vody? (5 | 9%)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one